Diskuzní fórumČas potřebný na čtení 1 min

Sdílet:
Oznámení
Smazat vše

Je potřeba potvrzení od lékaře, když už mám zbrojní průkaz a rozšiřuji o další skupiny?


Zdeněk Havlena
Příspěvky: 4
Admin
Úvodní téma
(@zdenekhavlena)
Člen
Přidal se: před 3 roky

Je potřeba potvrzení od lékaře, když už mám zbrojní průkaz a rozšiřuji o další skupiny?

1 Odpověď
Zdeněk Havlena
Příspěvky: 4
Admin
Úvodní téma
(@zdenekhavlena)
Člen
Přidal se: před 3 roky

ANO - odpověď je v zákoně č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních)

§ 25

Rozšíření skupin zbrojního průkazu

(1) O rozšíření skupin zbrojního průkazu žádá držitel zbrojního průkazu příslušný útvar policie formou žádosti na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis, obsahující údaje podle § 17 odst. 1.

(2) K žádosti o rozšíření skupin zbrojního průkazu je žadatel povinen připojit

a) doklad o odborné způsobilosti pro požadovanou skupinu, který nesmí být starší 1 roku,

b) posudek o zdravotní způsobilosti, který nesmí být starší než 3 měsíce, a

c) fotografii.

(3) Vyhoví-li příslušný útvar policie žádosti o rozšíření skupin zbrojního průkazu, vydá nový zbrojní průkaz výměnou za průkaz dosavadní s dobou platnosti původního zbrojního průkazu.

(4) Příslušný útvar policie žádost o rozšíření skupin zbrojního průkazu zamítne, jestliže žadatel nesplňuje podmínky pro vydání zbrojního průkazu skupiny, jíž se žádost týká.

Odpověď
Sdílet: